Naprawa laptopa po upadku Warszawa

Usuwanie usterek i awarii laptopa po upadku

Upadek laptopa na twardą podłogę najczęściej kończy się powstaniem uszkodzeń, takich jak np. pęknięta matryca lub obudowa, uszkodzenie dysku twardego lub nawet problem z uruchomieniem laptopa.

Ponieważ każdy upadek jest inny, konsekwencje też mogą się różnić, od takich które nie będą zbyt dotkliwe, aż po takie, które mogą uniemożliwić korzystanie z laptopa. Jednym z najczęstszych skutków upadku są uszkodzenia i pęknięcia matrycy. Niestety stłuczonej matrycy nie da się naprawić i trzeba ją wymienić. Cena uzależniona jest od klasy i wielkości matrycy. Często zdarza się tak, że obudowa jest klejona, dlatego jeśli nie jesteś specjalistą lepiej nie rób tego sam i zleć to zadanie profesjonalnemu serwisowi. Połamane elementy obudowy również zdarzają się po upadku. Z zewnątrz często wygląda to dość niewinnie, jednak lepiej upewnić się, czy wewnątrz obudowy nie skrywają się poważniejsze uszkodzenia, które wpłyną na funkcjonalność laptopa (np. urwane zawiasy, które mocują klapę matrycy do reszty obudowy). Niestety efekty upadku mogą być o wiele poważniejsze, może dojść do uszkodzenia dysku twardego, pęknięcia płyty głównej lub oderwania układu scalonego, laptop może nie wyświetlać obrazu lub w ogóle się nie uruchomi.

Usterki mogą się też kumulować, np. po kupieniu i wymianie matrycy na nową spróbujecie go uruchomić, a wtedy okaże się, że problemów jest więcej. Dlatego najlepiej przekazać sprzęt do profesjonalnego serwisu, gdzie zostanie kompleksowo sprawdzony, a wszystkie usterki zostaną zlokalizowane, wycenione i usunięte.