Naprawa laptopa po zalaniu Warszawa

Naprawianie zalanego laptopa

Wystarczy chwila nieuwagi, lekki ruch ręki i stało się – laptop został zalany. Spokojnie, takie sytuacje zdarzają się o wiele częściej, niż sobie wyobrażasz. Teraz najważniejsza jest szybka reakcja. Przede wszystkim natychmiast wyłącz laptop, odłącz zasilanie i jeśli to możliwe wyjmij baterię. Pod żadnym pozorem nie próbuj ponownie uruchomić zalanego laptopa, aby sprawdzić czy działa – możesz w ten sposób zwiększyć koszty i czas naprawy, a nawet nieodwracalnie uszkodzić sprzęt. Jeśli płyn dostanie się do środka urządzenia może doprowadzić do zwarcia lub elektroerozji, więc pamiętaj – wyłącz laptop i odłącz od źródła zasilania. Jeśli to możliwe odłącz baterie. Następnie zadzwoń do specjalisty, który podpowie Ci jakie kolejne kroki należy wykonać.

Laptop po zalaniu wymaga specjalistycznego czyszczenia. Nawet jeśli po wysuszeniu urządzenie początkowo się uruchamia i działa, negatywne skutki takie jak korozja wynikająca z kontaktu z płynem, mogą ujawnić się po pewnym czasie. Dlatego najlepiej czyszczenie zalanego laptopa zlecić specjalistom.

W naszym serwisie laptopów zalane urządzenie rozbieramy na części i dokładnie oglądamy każdy element. Oceniamy, czy wymaga on chemicznego czyszczenia, naprawy czy też wymiany. W sytuacji, gdy zalana została płyta główna konieczne jest jej umycie, dopiero po tym możliwe jest przeprowadzenie diagnostyki i wycena kosztów naprawy. Cena i czas naprawy są uzależnione od tego, jakie usterki powstały na skutek zalania. Zawsze po dokonaniu diagnostyki i wstępnej wycenie kontaktujemy się z Klientem, aby uzyskać zgodę na dalsze działania.

Zachęcamy do skorzystania z usług serwisu laptopów Warszawa w przypadku zalania laptopa.